Zwiększenie limitu płatności bezgotówkowych (zbliżeniowych) do 100 zł

Strona główna » Aktualności » Zwiększenie limitu płatności bezgotówkowych (zbliżeniowych) do 100 zł
Zwiększenie limitu płatności bezgotówkowych (zbliżeniowych) do 100 zł

Szanowni Państwo

W związku z epidemią koronawirusa Ministerstwo Zdrowia, Ministerstwo Rozwoju i Sanepid wydali zalecenie aby w trosce o życie i zdrowie zarówno osób dokonujących zakupów, jak i osób pracujących w handlu podczas zakupów możliwie często korzystać z płatności bezgotówkowych, rezygnując z używania gotówki.

Bezkontaktowe płatności zapobiegają rozprzestrzenianiu się zakażeń spowodowanych koronawirusem.

W związku z powyższym dniu  19  marca  2020  r. Visa podniosła do kwoty 100 zł limit płatności bezgotówkowych  (zbliżeniowych),  które nie będą wymagały autoryzacji kodem PIN.  Jest  to odpowiedź firmy Visa na oczekiwania regulatora, handlowców i konsumentów. Podniesienie  limitu  dla transakcji zbliżeniowych  dokonywanych  kartami Visa zostało uzgodnione z uczestnikami systemu  finansowego  w  Polsce  i  uzyskało  akceptację  Narodowego  Banku Polskiego.

Wszystkie karty płatnicze wydawane przez Kasę Krajową  są dostosowane do dokonywania płatności zbliżeniowych do kwoty 100 zł,  bez  konieczności podawania  kodu  PIN. Podniesienie limitu płatności zbliżeniowych   dla  wszystkich  kart  płatniczych  wydawanych  przez  Kasę Krajową jest automatyczne i natychmiastowe.

Jednocześnie  Kasa  Krajowa  zwraca  uwagę, że ze względu na krótki czas, w którym  wdrażana  była  zmiana,  nie wszystkie terminale płatnicze mogą być dostosowane   do   akceptowania   wyższej  kwoty  płatności  niewymagającej akceptowania kodem PIN.

Nasza oferta
Pożyczki

Zobacz również

Info SKOK Szczytno
Informacje